Ender Merter ile
Reklamarkası

Bir başka televizyon programı

Reklamarkası iletişim sektörünü yücelten, mesleki değerler açığını kapatan, benzerlerinden farklı özellikler barındıran bir televizyon programı olarak ekranlarda yer edindi. Önemli bir arşiv haline gelen programın hikayesi yeşil sahalarda başlar. Ender Merter 2010 yılının güz döneminde, Galatasaray Spor Kulübü’nün kurumsal iletişim direktörlüğünü sürdürdüğü dönemde birçok kurumla da iç içedir. Kulübün basın tanıtımları ve yeniliklerin duyurulması amacıyla yayın yönetmenleri ve medya mensuplarıyla birçok toplantılar gerçekleştirir. Bu süreç akıp giderken reklam sektöründen uzun yıllardır tanıdığı arkadaşı Türkiye gazetesi reklam müdürü İbrahim Öngün “Bizim gazetede reklam konusunda eksikler var. Bizde yazar mısın?” diyerek köşe yazarlığı teklifinde bulunur. Ender Merter bu işe “Peki” der ve gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ile bir araya gelip hızla gelişen bir anlaşma sürecinin adından Türkiye gazetesinin köşe yazarlarından biri olur.

Yazılar yayınlanmaya başladıkça gelen güzel yorumlar reklamcı yazar Ender Merter’i bu konuda oldukça motive eder. Bir süre sonra “Biz reklam konusunda televizyonda da yenilikler yapmak istiyoruz. Pazarlama iletişimiyle ilgili bir televizyon programı olmaz mı” diye teklif gelince de “Olur tabii, neden olmasın” cevabıyla Reklamarkası programının hikayesi başlar…

Ender Merter ile Reklamarkası programı sektörün 360 derece ele alındığı, iletişim sektörüne destek olan, tüm branşları kucaklayan, sıcak, samimi ve gülen yüzlü duruşuyla 2011 yılından beri yayın hayatına devam ediyor. Sektörel derneklerden, sivil toplum kuruluşlarından, üniversitelerden, yarışma ve festivallerden aldığı ödüller ile işini başarıyla yapmanın gururunu yaşıyor ve sektörün nabzını tutmaya devam ediyor.